Fakkeltog lørdag 7. januar

Lørdag 7. januar kl 17.30 møtes vi ved Raumyr skole for å gå i fakkeltog i bønn for flyktninger. Menighetene i Kongsberg går sammen om dette arrangementet. Det er planlagt som en bønnevandring hvor menighetene går sammen fra Raumyr skole og til akuttmottaket på Raumyr. Vi ønsker å vise flykningene et varmt velkommen og be for situasjonen i Ukraina. Det blir en kort samling ute ved mottaket etter fakkeltoget. Dersom du synes det blir langt å gå er det mulig å bli med et stykke, eller møte til avslutningen ved mottaket. Vi oppfordrer alle som har mulighet om å delta.

7.januar er juledag for ukrainerne. I den forbindelse er det arrangert en julegudstjeneste/julekonsert i Kongsberg kirke kl 16.00 – 17.00. Vi vil tilby de som har deltatt på dette arrangementet om å komme til Raumyr skole for å gå sammen med oss til mottaket i fakkeltog.

Ruten som blir gått er: Raumyr skole, Aals gate, Prahms gate, Vibeveien, Froghs gate, flyktningmottaket.